- Komerční sdělení -living
Středa, 29 května, 2024
- Komerční sdělení -living

Vysoké účty za teplo? Firma má netradiční řešení

spot_img

Investice je nižší než do zateplení, tvrdí Zdenko Miko z Energie Real.

Zvyšování faktur za elektřinu, plyn a teplo je již několik měsíců horkým tématem i na Slovensku. Zavírání jaderných elektráren v Německu, oživení ekonomiky po koronakrizu či stopka pro plynovod Nordstream způsobily, že ceny energií se doslova utrhly z řetězce.

Zatímco jednotlivé státy hledají možnosti, jak před stoupajícími cenami ochránit zranitelné domácnosti, Evropská unie navrhuje komplexnější řešení včetně odklonu od fosilních paliv a investiční podpory zelené energetiky.

Do tohoto konceptu zapadá také technologie košické firmy Energia Real, která zachycuje teplo z odpadní vody a vzduchu, přičemž domácnostem v obytném domě slibuje úspory nákladů na topení v desítkách procent.

Systémy ERcuper Water a ERcuper Air od Energie Real (11 fotografií)
Firmu Energie Real a její inovaci představujeme v novém seriálu Startup select. Přinášíme v něm příběhy šikovných Slováků, jejichž nápady, inovativní produkty či služby mají potenciál prorazit doma i v zahraničí.

The sun goes down behind chimneys in a factory

Odběr z teplárny srazí na minimum

Firma Energia Real vznikla v roce 2013 s tím, že na trh přinese ekologické a úsporné řešení pro bytové domy napojené na systémy centrálního zásobování teplem, tedy teplárny.

Právě v té době se změnil zákon o tepelné energetice, která bytovkám v zásadě znemožnila odpojit se od centrálního zdroje tepla.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora