- Komerční sdělení -living
Neděle, 22 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Každý chce hrát Wordle. Proč je nová slovní hra tak populární?

spot_img

Psychologové vysvětlují přitažlivost Wordle.

V dlouhém seznamu her, které vyvolaly u lidí přímo závislost, nově vyčnívá slovní online zábavka Wordle.

Možná jste si v posledních týdnech i vy všimli, že lidé uveřejňují na sociálních sítích zvláštní, zeleno-žluté mřížky. Jedná se o každodenní jednoduchou hádanku. Zajímavou směs slovní hry a logického rébusu.

Na začátku je prázdná mřížka, která má šest řádků po pěti políčkách. Když do prvního řádku vepíšete jakékoli pětipísmenné anglické slovo, hra vám řekne, zda se některé z vašich písmen nachází v tajném slově a zda je na správném místě.

Pokud uhodnete správné písmeno na správném místě, čtverec zezelená. Pokud je to správné písmeno na nesprávném místě, zabarví se žlutě. Šedé políčko zase znamená, že dané písmeno ve slově vůbec není.

Potom máte šest pokusů, abyste ukryté slovo uhodli.

Možná to vyznívá nudně a jako úplný opak toho, co obvykle očekáváme od moderních her, ale přece je na hře Wordle něco vzrušujícího a návykového. Co k ní láká každý den miliony uživatelů?

Hra má jednoduchý psychologický základ

Poprvé se hra objevila na jednoduché webové stránce loni v říjnu. Začátkem listopadu měla sotva stovku uživatelů. Už za dva týdny číslo narostlo na 300 tisíc a dnes ji hrají miliony lidí denně a nadšeně informují o svém skóre.

asian chinese brother playing multiplayer online gaming with headset in living room using smart phone connection

Potenciál v ní viděla i společnost The New York Times Company, která ji odkoupila začátkem února za sedmicifernou sumu. Slovní hry se totiž v posledních letech ukázaly jako nesmírně populární.

Zatímco jiné hry posílají upozornění na váš telefon v naději, že se k nim během dne vrátíte, Wordle takovýto intenzivní vztah nevyžaduje. Jedná se jen o jeden rébus denně, který zabere pár minut.

Třeba uhodnout jedno slovo, které je stejné pro všechny na světě.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora