- Komerční sdělení -living
Neděle, 22 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Hledáte dokonalou lyžovačku? Vyberte se poznat tři zimní regiony rakouského Štýrska

spot_img

V regionu Hochsteiermark – Horní Štýrsko, vzdáleném přibližně hodinu a půl jízdy z Bratislavy čeká na všechny ty, kteří si chtějí užívat mimo ruch a přeplněných sjezdovek radost z lyžování a zábavu na sněhu ve více větších i menších lyžařských středisek. Více než 227 kilometrů sjezdovek v tamních střediscích se zasněžovacími systémy vás určitě nezklamou. Větší lyžařské areály jako Stuhleck, Mitterbach, Brunnalm Hohe Veitsch či Mariazeller Bürgeralpe potěší nejen lyžaře, ale i freestylisty. Výborně se lyžuje iv menších skiareálech Schwabenbergarena, Lammeralm, Seeberg či Aflenzer Bürgeralm, které jsou ideální pro začátečníky a nabízejí zde i lyžařské kurzy s instruktory.

Stuhleck (zdroj: Steiermark Tourismus ikarus)
Ocení je především rodiny s dětmi a také lyžaři, které se nehoní za výkony, ale prostě se jen chtějí povozit z kopce na širokých, přehledných a upravených sjezdovkách. I o sáňkaře je zde postaráno v podobě celkem 60 kilometrech sáňkařských drah. Na své si zde přijdou na zhruba 300 kilometrech zimních turistických tras i vyznavači túr na sněžnicích. Ti si zde mohou v regionu vyzkoušet i novinku „schneeschuh-yonnern“ – skiboby. Je to nový druh zábavy na sněhu, kde na kopec vyjedete na sněžnicích a na cestu dolů využijete skiboby. Závody na nich si budete moci prohlédnout i během Mistrovství světa v jízdě na skibobech 2022, které se uskuteční od 4 – 6. března na Stuhlecku. Zajímavým tipem může být i návštěva obce Mürzzuschlag, poblíž Stuhlecku, kde v muzeu zimy a sportu – WinterSportMuseum můžete obdivovat výjimečnou sbírku předmětů, která poukazuje na historii lyžování v regionu.

Uvidíte zde zhruba 7000 lyží, 1000 vázání či 900 párů lyžařských bot a dalších rarit a kuriozit. Během pobytu v Horním Štýrsku určitě vyzkoušejte i tamní gurmánské speciality. Pokud budete například pobývat ve středisku Aflenzer Bürgeralm zajděte si na chutné kulinářské speciality podávané ve zdejších horských chatách. Patří k nim například hovězí guláš a místní sladká smetanově krupicová specialita Fedlkoch na chatě Almrauschhütte, tažené domácí koblihy na chatě Schönleitenhaus, nebo vydatné vepřové pečené s buchtami v hostinci Pierergut.

Erzberg Leoben

Man and woman skiers keeping hands and enjoying beautiful mountain landscape on a winter resort

Lyžování, snowboarding, běžkování, freeriding, procházky přírodou na sněžnicích a následný relax v lázních. To nabízí na severu Štýrska i region Erzberg Leoben. Je ideální destinací pro všechny, kdo hledají akční a sportovní výzvy. Ve zdejším lyžařském středisku Präbichl se začínající i pokročilí lyžaři mohou těšit na 20 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, mezi nimiž dominuje legendární Polsterrine. Pro ty, kteří se letos rozhodli, že se naučí lyžovat, nabízí své služby lyžařská škola Alpfox s tréninkovým centrem mimo sjezdovky. Milovníci běžkování si přijdou na své na pěti tratích, z nichž čtyři byly oceněny štýrskou značkou kvality běžeckého lyžování. Se sněžnicemi se můžete procházet po zasněžené krajině v terénech s různými úrovněmi náročnosti.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora