- Komerční sdělení -living
Středa, 18 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Krypty, vězení a místa násilné smrti. Dark turismus je stále populárnější

spot_img

„Zážitků bylo mnoho. Nejzajímavější byla návštěva takzvaného muzea smrti v thajském Bangkoku, kde mají neskutečně bizarní sbírku lebek obětí vražd, zdeformovaná lidská embrya a různé orgány naložené ve formaldehydu či vystřižený kus plotu, na který se někdo napíchl a pak zemřel. , jaký byl její nejsilnější zážitek v souvislosti s temnou turistikou.

Medicínské muzeum Siriraj v Bangkoku opravdu disponuje rozsáhlými exponáty z oblasti patologie, parazitologie a forenzního lékařství. Návštěvníci si zde mohou mimo jiné ohlédnout i mumifikované tělo thajského hromadného vraha Si Oueyho, který má údajně na svědomí zhruba třicet vražd dětí.

Po popravě jeho tělo použili pro vědecké účely a ostatky mumifikovali.

Říkáte si, že to musí být nepříjemné či dokonce odporné místo? I takový typ zážitků však vyznavači temného či dark turismu vyhledávají.

Oblíbená místa s temnou minulostí (10 fotografií)
Hroby, věznice i psychiatrické léčebny

„Abychom mohli mluvit o dark turizmu, musí být přítomen nějaký temný prvek, tedy něco, co by vyjadřovalo asociaci se smrtí. Nemusí jít přitom výlučně o jedno místo nějaké tragédie. Patří sem například i muzea, která přibližují hrůzy z minulosti a umožňují je nějakým způsobem pochopit nebo procítit, jakož i památná místa zahrnující hřbitovy, mauzolea a kostnice,“ vysvětluje spolutvůrce instagramového profilu Dark turismus Jakub Müller.

ruined 4 reactor of Chernobyl nuclear power plantin in 2016

Tento účet nabízí tipy na zajímavá a temná místa, památky i přírodní jevy. Najít zde lze informace o dánských močálových mumiích, zříceniny skotských hradů, nepoužívané vlakové tunely, americké věznice s ohavnou pověstí, ale také Oravský hrad opředený legendami a příběhy. Na malé ploše tak dobře vidět, jak rozmanitý dark turismus může být.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora