- Komerční sdělení -living
Středa, 29 května, 2024
- Komerční sdělení -living

Mezinárodní pojišťovny chtějí přestat krýt lety nad Ukrajinou

spot_img

Některé společnosti v neděli zrušily lety do Kyjeva a Oděsy.

KYJEV. Ukrajinská letecká společnost SkyUp potvrdila v neděli zprávy ukrajinských médií o tom, že mezinárodní pojistné společnosti odmítají z obav před vojenskou invazí pojišťovat stroje létající v ukrajinském vzdušném prostoru. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury RIA Novosti.

„Největší pojistné společnosti světa 12. února 2022 informovaly ukrajinské letecké společnosti, že za 48 hodin přestanou krýt pojistné události letů v ukrajinském vzdušném prostoru. Toto rozhodnutí souvisí se zvyšujícím se rizikem vojenské invaze,“ uvedla SkyUp v prohlášení zveřejn.

Aerolinie zároveň dodaly, že situace se již řeší „na státní úrovni“, přičemž ukrajinské ministerstvo pro infrastrukturu svolává naléhavé setkání s cílem nalézt řešení, jak umožnit aeroliniím nadále létat na Ukrajinu.

Tento resort přitom již dříve informoval, že ukrajinský vzdušný prostor zůstává otevřený.

Agentura TASS v neděli informovala, že několik evropských a amerických leteckých společností v neděli zrušilo své lety směřující na Ukrajinu, což mají dokazovat informace na tabulích na letištích v Kyjevě a Oděse.

Ze z letů směřujících na kyjevské mezinárodní letiště Boryspiľ byl zrušen let americké letecké společnosti Delta Airlines i holandských aerolinií KLM – ty ještě v sobotu informovaly, že své lety na Ukrajinu ruší, píše TASS.

Kromě toho byl podle ruské agentury zrušen i let společnosti Ryanair směřující z Kyjeva do polského města Poznaň a v Oděse zase zrušili let polských aerolinií LOT směřující do Varšavy.

Rear view of flight passengers going towards the airplane. People boarding on the flight on airport runway.

Ukrajinská letecká společnost SkyUp – její let směřující z Madeiry do Kyjeva musel v sobotu přistát v moldavské metropoli Kišiněv – zase pozastavila prodej letenek na lety, které se mají uskutečnit od 14. do 16. února.

Podle poradce ukrajinského prezidenta Mychajla Podoľaka nemá v současnosti smysl zavařovat ukrajinský vzdušný prostor, přičemž současnou situaci spojenou s rušením letů přirovnal k „částečné blokádě“.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora