- Komerční sdělení -living
Čtvrtek, 19 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

V Česku klesá počet nakažených, hospitalizací naopak přibývá

spot_img

V Česku přibylo za neděli celkem 8299 lidí nakažených novým koronavirem. Z toho 7193 představují novonakazení au 1106 je podezření na tzv. . reinfekci.

Opětovně nakažených tak přibylo nejméně od poloviny ledna a přírůstek nově nakažených je nejnižší za posledních pět týdnů. Oproti minulému týdnu však laboratoře v ČR provedly méně testů.

Informoval o tom v pondělí ráno portál Novinky.cz odolávající se oficiálním údajům českého ministerstva zdravotnictví.

Hodnota sedmidenní incidence, tedy počtu nakažených připadajících na 100 tisíc obyvatel, klesla na 1488 a poprvé za ostatní tři týdny se tak dostala pod 1500. O den dříve byla na úrovni 1506.

Již tři týdny v ČR nepřetržitě rostou počty hospitalizovaných covidových pacientů. V neděli jich bylo v nemocnicích 3417, z toho 239 v těžkém stavu.

Oproti předchozí neděli tak počet takových hospitalizací stoupl o 165, přičemž počet pacientů se závažným průběhem onemocnění COVID-19 se zvýšil o 25 případů.

One nurse looking at the medical ventilator screen. ICU COVID ward

Oproti údajům před týdnem stoupla i pozitivita provedených testů, a to ve všech případech – preventivních testů, testů lidí s příznaky i testů po rizikovém kontaktu s nakaženým.

Naočkovat se v neděli nechalo 1813 lidí, což je o 470 méně než předchozí neděli. Méně než 2000 dávek za den aplikovali zdravotníci v ČR naposledy na Nový rok, připomínají Novinky.cz.

Od začátku vakcinace v prosinci 2020 bylo v Česku celkově podáno přes 17,2 milionu dávek očkovací látky, z toho 3,9 milionu tvořily tzv. 100%. posilující dávky.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora