- Komerční sdělení -living
Středa, 18 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Toužíte po vánočních trzích? Užijte si je na zámku Schloss Hof už tento víkend

spot_img

Na Slovensku jsme si v tomto předvánočním období adventní trhy kvůli pandemické situaci užít nestihli. Pokud vám chybí jejich atmosféra, vydejte se na rakouský zámek Schloss Hof, kousek od Bratislavy, kde se trhy budou konat o víkendu 18. – 19. prosince. Vánočně vyzdobený a osvícený zámecký areál bude krásnou kulisou pro mnohé z nás nejoblíbenější události v roce, kde budete moci příjemně strávit třeba celý den. Na nádvoří zámku si také budete moci ve 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. vyslechnout i vánoční melodie a bude zde připravena i výstava jesliček.

Trhy na zámeckém nádvoří (zdroj: Maroš Puček)
Na zámku pro návštěvníky připravili také tematickou výstavu s názvem „Historie Vánoc a vánoční historky“, která je koncipována ve formě 24 okének, podobně jako adventní kalendář. Každé z nich vám přiblíží nějaký ten příběh spojený s vánočním obdobím a tradicemi. Dozvíte se zde kdy se poprvé objevil a čím se zdobil vánoční stromek, odkdy se v našich končinách na stolech začal objevovat vánoční kapr, což svým tvarem připomíná vánoční štóla, jestli odkdy je jmelí symbolem Vánoc. Určitě vás zaujmou i informace o původu adventního kalendáře, věnce i vánočních trzích.

Vánoční strom v zámeckém sále a vedle něj okénko s příběhem o vánočních stromech (zdroj: Maroš Puček)
Návštěvníci se v zámeckém areálu mohou těšit na zhruba 80 stánků s pestrým sortimentem výrobků, jedinečné dárkové inspirace či chutné dobroty. V jejich nabídce bude umělecká keramika, přírodní mýdla, vánoční ozdoby, adventní věnce, výrobky ze dřeva, biokosmetika, různé dekorace, svíčky ze včelího vosku, dřevěné hračky, ale také voňavý punč, císařský trhanec, likéry a marmelády, vynikající domácí šunky, či klobásy a také ručně zdobené perníky.

Na zámeckém statku nebudou chybět ani oblíbené živé jesličky a speciální nabídka pro dětské návštěvníky. Za malý poplatek se děti budou moci zabavit v kreativních dílničkách, zajezdit si na ponících, nebo se odvést na vláčku či kolotoči. Při procházce zámeckým statkem určitě nevynechejte i kontaktní zoo s domácími zvířátky.

Side view of thoughtful woman looking through window

Na statku je možnost vidět i bílé osly (zdroj: Astrid Knie)
Za vstupenky na vánoční trhy zaplatí dospělé osoby 7 €, děti od 6 -18 let 3 € a za rodinné vstupenky 2 dospělí a max. 300 Kč. 3 děti zaplatíte 17 €. Pokud budete mít zájem navštívit vánoční trhy a absolvovat i prohlídku zámku s výstavou, zaplatíte 15 € za dospělou sobu, za děti od 6 -18 let 9 € a rodiny sestávající ze 2 dospělých a maximálně 3 dětí vyjde vstupné na 39 €.

Podmínkou pro návštěvu trhů a zámku je, že musíte být očkováni, nebo mít potvrzení o po překonání onemocnění maximálně 180 dní.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora