- Komerční sdělení -living
Pátek, 20 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Olaf Scholz je prvním německým kancléřem, který má konto na Twitteru

spot_img

Merkelové vyjádření zprostředkoval obvykle mluvčí vlády.
Olaf Scholz se stal v neděli prvním německým kancléřem, který má oficiální konto na síti Twitter. Účet @bundeskanzler byl vytvořen přibližně dva měsíce poté, co složil přísahu, informovala agentura DPA.

Ve svém prvním příspěvku Scholz poblahopřál Frankovi-Walterovi Steinmeierovi k jeho znovuzvolení za spolkového prezidenta. Na závěr napsal: „Ahoj, Twitter!“

O několik hodin později Scholz poděkoval těm, kteří už na Twitteru začali sledovat jeho příspěvky. „Kancelářem jsem se stal s cílem vysvětlovat svou politiku – od nynějška se to bude dít i na tomto kanálu. Alespoň do té míry, do jaké to umožňuje 280 znaků. Těším se!“V pondělí krátce po půlnoci měl Scholzův účet více než 51 tisíc sledovatelů.

Istanbul, Turkey – December 15, 2018: Person holding a brand new Apple iPhone X with Twitter profile on the screen. Twitter is a social media online service for microblogging and networking, founded in March 21, 2006.

Scholz si ponechá i svůj osobní účet @OlafScholz, na kterém bude zveřejňovat příspěvky týkající se Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) a svého volebního obvodu.

Scholzova předchůdkyně Angela Merkelová neměla oficiální konto na Twitteru. Její vyjádření zprostředkoval na této sociální síti obvykle mluvčí vlády Steffen Seibert.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora