- Komerční sdělení -living
Středa, 29 května, 2024
- Komerční sdělení -living

České granáty měl v oblibě dokonce i císař Rudolf II.

spot_img

Císař Rudolf II. Habsburský obdivoval umění všeho druhu. Svou ochranu poskytoval také četným učencům, kteří se věnovali alchymii.

Památnou scénku, kterak Jeroným Alessandro Scotta hledá elixír mládí, avšak nedopatřením mu z celého „zázraku“ vyjde leštidlo na parkety, si jistě vybavíte ze známého filmu. To je samozřejmě filmová nadsázka, nicméně vycházející z reálného základu.

Během panování tohoto mocnáře se se v Praze dařilo nejen různým mágům, ale nebývale se zvýšil i zájem o drahé kameny. A to nejen z titulu jejich využití ve šperkařství, ale i pro esoterické účely. Stoupl tak i zájem o české granáty. Panovník dokonce uplatňoval předkupní právo na granáty výjimečné velikosti.


Tip pro budoucí nevěsty: akrylové svatební oznámení.


Osobní lékař Rudolfa II. Anselmus Boetius de Boot ve svém spise Gemmarum et lapidum historia vytvořil dokonce pojednání o léčivé síle rudých kamenů.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o různých variantách vzácného opálu nebo o krásně zlatém pyritu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora