- Komerční sdělení -living
Středa, 18 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Novozélandská policie kritizuje postup parlamentu při odhánění odpůrců očkování

spot_img

Parlament pouštěl kolem dokola několik popových písniček.

Policie v novozélandské metropoli Wellington kritizovala v pondělí krok správy parlamentu země, která ve snaze odehnat odpůrce povinného očkování pouštěla ​​kolem několika popových písniček a zapnula zavlažovací zařízení. Informovala o tom agentura AFP.

„Tohle určitě nejsou taktiky nebo metody, které bychom schvalovali a byli bychom raději, kdyby k nim nedošlo,“ řekl Radio New Zealand policejní šéf Corrie Parnell.

Odpůrci povinného očkování na Novém Zélandu, kteří se podle vlastních slov inspirovali takzvaným konvojem svobody kanadských kamionistů v Ottawě, začali minulý týden kempovat na trávníku před parlamentem ve Wellingtonu.

Postupně se jich tam shromáždilo kolem 1500. Vládla mezi nimi uvolněná atmosféra a lidé se bavili tancováním při hudbě. Někteří z protestujících měli s sebou i děti, policie proto upustila od pokusu o jejich vytlačení před budovou.

Zpráva parlamentu se proto pokusila nespokojence odradit od protestu nepřetržitým pouštěním popových skladeb jako Baby Shark, Macarena či Mandy.

Protest, uprising, march or strike in city street. Crowd of people marching. Hooded man protesting fist up in the air. Activism for equal human rights or against gun violence. Large mass of protestors

Opozice za tento nápad kritizovala předsedu parlamentu Trevora Mallarda. „Mallardovy triky jsou nejen dětinské a neúčinné, ale vážnou situaci ještě zhoršily,“ řekl lídr opoziční strany ACT David Seymour. „Jeho malicherné chování ještě více povzbudilo demonstranty,“ dodal.

Parnell opět vyzval demonstranty, aby přemístili svá vozidla, která od minulého týdne blokují ulice. Obhajoval také zdrženlivost policie po čtvrtečním pokusu o vystěhování protestního tábora, při kterém bylo zatčeno více než 120 lidí.

Premiérka Jacinda Ardernová v rozhovoru pro televizi TV3 vyzvala demonstranty, aby „šli domů a vzali si své děti“. Kritizovala, že odpůrci očkování urážejí lidi, kteří nosí roušku, a žádají „popravu politiků“ podporujících protipandemická opatření.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora