- Komerční sdělení -living
Středa, 29 května, 2024
- Komerční sdělení -living

Příroda prochází ložnicemi i obývacím pokojem. Dřevěný dům uprostřed lesa postavili díky pokročilým dřevařským technikám

spot_img

Francouzský architekt Nicolas Dahan navrhl rodinný dům uprostřed borového lesa. I když je jednopodlažní, rozhodně není malý. Rozměrově jednoduchá, materiálově co nejvíce přírodní stavba je vytvořena díky moderním dřevařským technikám. Kromě dřeva při ní sehrává velkou roli sklo, které nabízí nádherné výhledy na stromy a okolí. Jako byste byli na louce uprostřed lesa a ne v domě.

„Borovice a duby poskytují ochranu před silným větrem. Oceán, i když není viditelný, je tak blízko, že zvuk surfování dodává rytmus každému dni. Příroda prochází ložnicemi i obývacím pokojem. Dům je postaven tam, kde proudí vzduch,“ charakterizuje vlastní projekt architekt.

Jednopodlažní dřevěná vila s prosklením v borovém lese
Rozměrově jednoduchá, materiálově co nejvíce přírodní stavba je vytvořena díky moderním dřevařským technikám. Zdroj: Vincent Leroux

Architektonický sendvič

Architekt si vzal hlavní inspiraci z americké jednopodlažní vily. Střecha se skládá ze 136 modřínových kesonů, podlaha je vyrobena ze 136 panelů z exotického dřeva Okoume. Podlaha i strop vyžadovaly specifické technické dovednosti. Tento architektonický sendvič z každé strany uzavírá dokonalá symetrie.

Přečtěte si také
Na jednom pozemku tři dřevěné domy, které si navzájem nepřekážejí
Modřín na střeše je obroušený, což je povrchová úprava, která se obvykle používá jen na nábytek. Nejsou viditelné žádné šrouby ani hřebíky. Použití „stínových“ spojů vytváří efekt plynulosti jak venku, tak iv interiéru. Centrální trám je dlouhý 16 metrů a stál se součástí interiéru.

Jednopodlažní dřevěná vila s prosklením v borovém lese
Třímetrové posuvné dveře jsou prvek luxusu, známý z brazilských vil, charakteristických rozsáhlým použitím prosklení. Zdroj: Vincent Leroux

Prvky luxusu pomáhají lovit světlo

Standardní výška posuvných skleněných dveří je 2,20m. V tomto projektu však dosahují výšky více než 3 metry. Je to prvek luxusu, známý z brazilských vil, charakteristických rozsáhlým použitím prosklení.

Jednopodlažní dřevěná vila s prosklením v borovém lese
Stíny borového lesa vcházejí do interiéru a po celý den provázejí domácí s různou intenzitou. Zdroj: Vincent Leroux

Architekt tvrdí, že pouze 5 dodavatelů na světě je schopno nabídnout tak velké objemy skla, které jsou schopny snadno se posouvat. Výsledek je jedinečný. Stíny borového lesa vcházejí do interiéru a po celý den provázejí domácí s různou intenzitou.

Triangular modern lake house in a misty forest at night.

Jelikož dvě třetiny domu jsou postaveny z prosklených stěn, které jsou příliš lehké na to, aby držely střechu při výkyvech počasí, bylo třeba najít bezpečné řešení. Řešení architekt našel v zatížení střechy kovem a v zakotvení domu cementovými stěnami. „Posouvali jsme hranice dřeva a skla takovým způsobem, aby odhalily své silné i slabé stránky.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora