- Komerční sdělení -living
Středa, 29 května, 2024
- Komerční sdělení -living

Jak dodáte vaší kuchyni skandinávský rozměr

spot_img

Uklidňující barevná paleta, čisté linie, funkční uspořádání všeho, co potřebujete pro vaření a servírování, dostatek světla – díky těmto vlastnostem se kuchyně ve skandinávském stylu staly hitem posledního období. Pokud jste nezachytili, co další severský design zahrnuje, připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, jak vnést do vaší kuchyně Scandi prvky.

Skandinávský design se vyznačuje čistými liniemi, jednoduchostí, funkčností a minimalismem. Neznamená to však, že je chladný! Díky inteligentnímu osvětlení a použití dřeva či jiného přírodního materiálu jsou místnosti ve skandinávském stylu harmonické a příjemné – i díky tomu prudce roste oblíbenost tohoto designu.

Triky, jak vnesete do vaší kuchyně módní severský design

Držte se bílé

Nejjednodušší způsob, jak dodáte vaší kuchyni nádech skandinávského stylu, a zároveň určitě nic nezkazíte, je použití bílé palety. Obecně se v interiérech skandinávských kuchyní doporučuje chladná bílá paleta barev, neboť vytváří pocit čistoty a klidu. S touto barevnou paletou vyhrajete iv malých místnostech.

Aby bílá nepůsobila příliš chladně až sterilně, zkombinujte ji s dřevěnými a měděnými akcenty. V malé kuchyni využijte každý centimetr na úložné prostory. Zajímavou fintou je umístit otevřené police na každodenní předměty přímo nad umyvadlo.

Světlo je v severském designu mimořádně důležité kvůli dlouhým tmavým zimním dnům. Skandinávci s oblibou používají skupinky nízko zavěšených světel. Pouvažujte nad výběrem závěsného osvětlení, umístěte jej v různých výškách nebo zvýrazněte zajímavým barevným odstínem, trendové jsou zejména světlotyrkysové odstíny, tmavá modrá a zelená.

Prostor pro společné stolování

Shromažďování celé rodiny a společné stolování je ve skandinávské kultuře nesmírně důležité. V každé kuchyni (respektive v její blízkosti) by měl mít místo jídelní stůl nebo snídaňový bar. Potom bude kuchyně skutečně srdcem domova. Jídelní kout je také místem, kde si můžeme pohrát s designem zvyšujícím útulnost místnosti, s texturami a barvami. Dřevěný stůl, čalouněné židle, měkké tvary a čerstvé květiny dodají prostoru hloubku.

Uncooked groceries in glass jars arranged on wooden shelves of kitchen

Každodenně používané předměty mějte vždy na očích

Věci, které při přípravě jídla používáte každodenně, je dobré mít vždy po ruce a ještě lépe – na očích. Minimalismus a efektivita skandinávského stylu se projevuje také v řešení úložných prostorů. Díky poličkám a závěsným stojanům udržíte pracovní desku čistou a nebude ani zbytečně přeplněná. Police jsou vhodné pro ukládání předmětů, které každodenně používáte. Pánve, hrníčky, krájecí desky, naběračky a jiné pomůcky zavěste na kolejnici nad pracovní plochu.


Redakce radí: Využijte moderní trendy a vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora