- Komerční sdělení -living
Neděle, 22 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Jak najít práci po mateřské a rodičovské dovolené radí 123jobs Media

spot_img

Najít práci po delší pauze, ať už měla jakýkoli důvod, je vždy obtížné. Málokdo má sílu a prostor se v pauze kvůli rodině nebo třeba nemoci profesně i znalostmi „udržovat“, a pokud přestávka trvá třeba i několik let, může být těžké najít nejen místo, ale i sebedůvěru a chuť začínat prakticky od začátku. Není to ale v žádném případě nemožné a my vám dáme pár tipů, jak to zvládnout ve větší pohodě.

Společnost 123jobs Media se v letošním roce 2022 stala největším tuzemským provozovatelem on-line náborových aplikací a pracovních portálů s nabídkami inzerce práce.

Pracovní portály od 123jobs Media najdete nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích práci pod globálním brandem MyJobsi.

Připravte se předem

Je jasné, že rozhodně nestačí začít se rozhlížet pár dní předtím, než vám končí rodičovská dovolená. Doporučujeme začít nad celým návratem do práce přemýšlet přibližně půl roku dopředu. To vám poskytne dost času na prozkoumání pracovního trhu, zhodnocení toho, co můžete nabídnout a případně i pro zahájení ( i když možná ne dokončení) nějakého typu rekvalifikace, pokud ji potřebujete.

Zbytečně se neponižujte

Možná si pracovně nevěříte tolik jako před mateřskou dovolenou, ale obecně vzato platí, že sebevědomí lidé získávají práci snáz. A to i když to musíte třeba maličko předstírat, protože momentálně nevidíte své přednosti. Při pracovních pohovorech se netvařte omluvně či stydlivě kvůli tomu, že máte děti a vychováváte je, protože to je přece důležitá hodnota prospěšná pro celou společnost. Každá matka malých dětí navíc ví, že na mateřské se naučíte i spoustu praktických dovedností.

Dejte sama sobě dost prostoru

Zaměstnavatelé se na matky (zejména pokud máte více než jedno dítě) dívají jako na méně žádoucí uchazeče, to není žádným tajemstvím. Děti jsou často nemocné, máte kvůli nim časová omezení a některé vaše dovednosti mohou být lehce zarezlé. Proto pokud nezískáte práci hned, nic se neděje, opravdu to nemusí být osobní záležitost. Věřte si, prodejte se, vytrvejte ve své snaze a uvidíte, že nejpozději za nějaký čas budete podepisovat pracovní smlouvu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora