- Komerční sdělení -living
Středa, 18 ledna, 2023
- Komerční sdělení -living

Ekzém? Svědivé prokletí!

spot_img

Atopická dermatitida, či chcete-li ekzém je jednou z hlavních příčin vyrážek u velmi malých dětí. Ekzém je velice svědivý, proto může i za celkové neprospívání a nevyspání jak miminek, tak jejich rodičů. Jak s ekzémem bojovat?

Atopický ekzém se projevuje u dětí, jež mají sklony k atopii, tedy k přehnané reakci imunitního systému. Kterému může vadit příliš voňavá dětská kosmetika, aviváž, či to co kojící maminka jí. Velice často jsou u malých dětí hlavními potravinovými alergeny bílkovina kravského mléka, vajíčka a exotické ovoce. To pak nezbyde, aby kojící maminka držela dietu spolu s miminkem.

Některé děti špatně tolerují i jednorázové plenky (pro větší děti doporučujeme Dada extra soft 4). Spousta výrobců používá příliš agresivní bělidla, či zbytečně plenky voní, ekzém, který způsobily plenky, se spíše řadí do kategorie kontaktní alergie a dá se jednoduše vyřešit výměnou jednorázových plenek za ekologické BIO plenky, na jejichž výrobu nejsou použity chemikálie.

Anebo je zde jiná možnost a to koupit látkové plenky. V dnešní době je to mnohem jednodušší, než za časů našich maminek a babiček. Na praní plenek a oblečení malého ekzematika používejte nedráždivé prací prostředky a vynechejte aviváž.

Když odstraníte alergeny z prostředí – dráždivou kosmetiku, květiny, aviváže a potravinové alergeny, bude třeba do boje s ekzémem vyrazit i pomocí kosmetiky. Proti svědění vám lékař může napsat kapičky, zklidňující koupele, kortikoidy, pokud je pokožka v místě ekzému zanícena (způsoují bakterie) bude nutné pár dní používat krém s antibiotiky.

Babské rady – koupele v černém čaji, přikládání obkladů z ovesných vloček, koupele v hypermanganu, syrovátce apod. můžete vyzkoušet, ale až se zdravotní stav vašeho dítěte ustálí. Nejdříve vyzkoušejte na malé ploše pokožky, abyste dítěti nepřitížili. Koupejte dítě v převařené vodě a dbejte na to ať nosí prodyšné oblečení, které lze prát na velmi vysoké teploty.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora